Practiwork™
Kiválasztás, megtartás és képzés objektív mérés alapján.
Érdeklődés esetén kérjük töltse ki az alábbi űrlapot
Kollégáink 12 órán belül felveszik Önnel a kapcsolatot az Ön által megadott elérhetőségek egyikén.
Köszönjük figyelmét!
Fluktuáció csökkentése
Mikor valóban drága a kiválasztás? Ha a jelölt végül nem marad ott!
A munkaerőfelvétel egy gyakorta elhúzódó, költséges és erőforrás-igényes folyamat. Optimális esetben a frissen alkalmazott munkaerő gyorsan integrálódik új munkakörnyezetébe, ahol hosszú távon és hatékonyan képes dolgozni. Ez kölcsönös előnyöket jelent mind a munkaadó, mind a munkavállaló sz
Egy szervezet hatékonyságát, versenyképességét aktív munkaerejének köszönheti. Jövőjét a munkaerőben rejlő biztos potenciálra építheti.
Ezen kimagasló munkaerőt képviselő alkalmazottak közös jellemzője:
-
a folyamatos fejlődésre való hajlam, motiváció
-
a rugalmasság, alkalmazkodókészség, integritás
-
az adaptív munkastílus és konzisztens munkatempó
Ezek mind mérhető értékek, de fontos, hogy csak együtt, holisztikus módon és objektívan érdemes mérni őket.
A leendő és meglévő munkavállalók képességei, készségei, személyiségjegyei biztos előrejelzést adnak a várható teljesítményük mértékéről. A PractiWork® objektív mérési metódusa felfedi a erősségeket és gyengeségeket, és képzési-fejlesztési javaslatokat tesz ez alapján.
Mérje fel jól bevált munkavállalóit képességei, készségei és személyiségjegyeik alapján, így egyben meghatározhatja azt a követelményprofilt is, amely alapján munkaerőt kereshet a jövőben. Jelentkezzen díjmentes próbamérésre most!
A PractiWork® egy modern, összetett rendszer, ami olyan egyéni képességek, készségek és személyiségjellemzők mérésre alkalmas, amelyek transzverzálisak, így szinte minden munkakörben alapvető fontosságúak. A PractiWork® egyéni képesség és készségmérésre, adatgyűjtésre tervezett speciális hardverek és szoftverek kombinációja. Az értékelési módszertana olyan modern adatelemző eljárásokat tartalmaz, mint különböző mintázat felismerő technikák és gépi tanulás. A PractiWork® holisztikus megközelítést használ az egyén jellemzéséhez, és képességeire, készségeire alapozva javaslatot tesz a számára legszükségesebb képzésekről.
Innovatív szoftver, célhardver és módszertan a kékgalléros munkaerő felmérésére és képzésére, mely bekerült Magyarország top100 találmánya közé.
Legfontosabb jellemzők:
-
Humán mérésre tervezett hardver és szoftver
-
Képességek, készségek és személyiségjellemzők komplex mérése különböző munkakörökhöz
-
Részletes és azonnali profilok, amelyek megmutatják az egyén erősségeit és fejlesztendő területeit
-
Teljesen testre szabható tesztbatériák különböző munkakörökhöz
-
Objektív mérési folyamat
-
Magas érvényesség és megbízhatóság
-
Magas szintű személyi adatvédelem
-
A kiválasztási és értékelési folyamat különböző MI alapú megoldásokat használ
-
20 fő egyidejű mérése egy helyszínen
-
Egy helyszínen csak 2 képzett mérésvezetőt igényel
-
Automatizált, könnyen felügyelhető mérési folyamat változtatható hosszúsággal
Felmért jellemzők
Mit tudhatunk meg a PractiWork® mérései által a potenciális munkaerőről?
Pszichomotoros képességeket, mint:
-
Célzás
-
Kézügyesség
-
Kézstabilitás
-
Reagálás gyorsasága
-
Szem-kéz koordináció
Szenzoros képességeket, mint:
-
Vizuális hibakeresés
TANULT ISMERETEK SZINTJÉN:
-
Matematikai szabályok, alapfogalmak
-
Magyar nyelvi szabályok, szókincs
-
Idegen nyelvi szabályok, szókincs
-
Digitális ismeretek
KÉPESSÉGEK SZINTJÉN:
Kognitív képességeket, mint:
-
Deduktív gondolkodás
-
Egyszerű szabálykövetés
-
Észlelési pontosság
-
Észlelési sebesség
-
Induktív gondolkodás
-
Koncentrációs képesség
-
Monotóniatűrés
-
Munkamemória
-
Problémamegoldó képesség
-
Szerialitás
-
Szófelismerés
-
Vigilancia
KÉSZSÉGEK SZINTJÉN:
Alapkészégeket, mint:
-
Matematikai készség
-
Szövegértés
Társas készségeket, mint:
-
Szociális intelligencia
-
Aktív segítőkészség
-
Konfliktuskezelés
-
Társas hatékonyság
Rendszerszemléleti készségeket, mint:
-
Döntéshozatal
A beválás mérése
A sikeres integráció és a hosszú távú, fizikai és pszichés károsodás nélküli hatékony teljesítés kulcsa: a személy és a munkakör illeszkedése. Vagyis a személy képességeinek, készségeinek illeszkednie kell a munkakör követelményeihez, a munkakörnek pedig a személy elvárásaihoz.
Olyan emberi beavatkozást nélkülöző, sztenderdizálható és automatizált mérésre van szükség, amely A PractiWork® tudományos alapokon nyugvó módszertanának, valamint az adatalapú mérést elősegítő saját fejlesztésű eszközparkjának segítségével képes objektíven mérni a szükséges kompetenciák meglétét és mértékét.
Mindezt gyorsan: a PractiWork® képes akár 20 fő egyidejű mérését is hatékonyan végezni egy terembe telepített 20 géppel, maga a mérés pedig nem igényel többet 2-3 óránál.
Az előre egyeztetett igények szerint a mérés történhet a cégnél, egy, a PractiWork® szakértői számára kijelölt helyiségben is. Ennek menete szerint a kívánt eszközmennyiséggel és felügyelői létszámmal rendelkezésre állva a vállalat telephelyén hajtjuk végre mind a kompetenciamérést, mind a kiértékelést.
A különböző területek vizsgálatára különböző eszközök állnak rendelkezésre, köztük multimédiás, érintőképernyős kompakt gyakorlóállomás, valamint speciálisan a pszichomotoros képességek mérésre fejlesztett perifériaeszközök.
A PractiWork tesztfeladatai a mérési folyamat során adaptív sorrendbe rendeződnek. Ez azt jelenti, hogy az aktuálisan elvégzett feladatra adott válaszok minősége alapján, az ideális nehézségi fokozattal rendelkező kihívásokat jeleníti meg a rendszer következőnek. Függetlenül attól, hogy az így soron lévő feladat hanyadik is lenne a sorrendben. Ez nem csak a gyorsabb kompetenciamérést teszi lehetővé, de mivel így kisebb eséllyel lesz két egyforma tesztbattéria, a mérésben résztvevők sem tudnak inspirálódni egymás válaszaiból. Ezzel egy, az objektivitás tényét jelentősen veszélyeztető tényezőt is sikerült elkerülni.
Eredmény profilok
A tapasztalatok alapján és a különböző szervezetek elvárásainak ismeretében tudjuk, hogy milyen kompetenciák megfelelő működésére lehet szükség ahhoz, hogy valaki jól teljesíthessen. Így meghatározhatjuk azokat a referenciaértékeket, amelyeket ok-okozati összefüggésben állnak a későbbi csúcsteljesítménnyel, ebből pedig következtethetünk a hosszú távú beválást illetően.
A kiválasztási folyamatban lévők kompetenciáihoz ideális viszonyítási alapként szolgálhatnak a meglévő munkavállalók készségei, képességei és személyiségjegyei. A tartósan jól teljesítő munkaerő értékei alapján állapítható meg pontosan, hogy mik azok a referenciaértékek, amelyek elérése a csúcsteljesítmény feltétele lehet. Első körben ezért érdemes egy 20-100 fős belső alkalmazotti csoporton elvégezni a komplex kompetenciamérést, hogy az így kapott követelményprofilok segítségével biztosabb kiválasztási döntések születhessenek egy esetleges munkaerő-felvétel során.
A vizsgált értékekre érkező eredményeket egy összefoglaló dokumentum formájában bocsájtjuk elemzésre. Ez a következőket tartalmazza:
-
Részletes szöveges elemzéssel kiegészített egyéni értékelőlap a felmérésből származó adatok értékelésével (minden mérésben résztvevő részére)
-
Komplex hálózatelemzés és -diagnosztika vizuális formában
-
Szervezetfejlesztésre és -strukturálásra vonatkozó javaslatok megfogalmazása
-
Az egyéni és csoportos fejlesztési (képzési) szükséglet meghatározása az egyéni értékelések és a klaszteranalízis felhasználásával
-
Egyéni és csoportos fejlesztési (képzési) stratégia kialakítása
A kapott eredmények tükrében megalapozottá válik:
-
Az alkalmazott munkaerő-kiválasztási eljárásrend felülvizsgálata
-
A belső munkaerőáramlás, -átcsoportosítás megszervezése
-
A szervezeti fejlődés akadályainak felszámolása: szervezetfejlesztés
-
A munkaerő belső értékelési rendszerének felülvizsgálata
-
A közép- és hosszútávú belső humán-erőforrás fejlesztési (képzési) terv összeállítása, humán-erőforrás fejlesztési (képzési) terv megvalósításához